Otomatik Vites Ehliyeti

Otomatik vites araç ehliyeti hakkında bilmeniz gerekenler

Otomatik Vites Ehliyeti Nasıl Alınır?

Dünya standartlarını yakalamak amacıyla yapılan “otomatik vites ehliyeti” ve “manuel vites ehliyeti” ayrımı, kişilerin sadece talep ettikleri sürücü belgesine dair eğitimi almalarını sağlamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kaleme alınan düzenleme sonrasında yürürlüğe en önemli değişiklik; otomatik vites ehliyeti alan sürücülerin, manuel vites araç kullanma izinlerinin olmamasıdır.

Tümer Sürücü Kursu olarak hem otomatik vites ehliyeti hem de manuel vites ehliyeti için farklı araçlarımızla sizlere özel eğitimler sunmaktayız. Eskiye kıyasla sürücü sınavları ciddi oranda zorlaştı. Bu sınavları başarıyla tamamlayabilmek ve bilinçli bir sürücü olarak yola çıkabilmeniz için eğitmenlerimiz sürekli sizin yanınızda olacaklar. Ayrıca talep edildiği takdirde, eğitim saatlerine ek olarak direksiyon dersi hizmeti sunmaktayız.

(0216) 399 86 85 – Detaylı bilgi için arayın

İletişim Formu – Sorularınızı bize yazın

Otomatik Vites Eğitimi Nasıldır?

Otomatik vites ehliyeti için başvuran kursiyerlerimiz, eğitim aşamasında ve direksiyon sınavlarında otomatik şanzımana sahip araçlar kullanacaklardır. Tümer Sürücü Kursu’na başvuran adaylarımızın, eğitimler öncesi verdikleri araç vites türü kararına göre alacakları eğitim değişiklik göstermektedir. Sürücü adayları eğitim ve sınav sürücünde özel otomatik vitesli araçlar kullanmaktadır.

Hangi Araçlar Otomatik Vites Ehliyeti ile Kullanılır?

Ayrıca karışıklığa sebep olan bir konu da, yarı otomatik ve tam otomatik vitesli araçlar için hangi ehliyet tipine başvurulması gerektiğidir. Basitçe açıklamak gerekirse, otomatik vites ehliyeti sahipleri debriyaj pedalı olan araçları kullanamazlar. Bu tip şanzımana sahip araçları kullanmak isteyen sürücü adaylarımız, manuel vites araç ehliyeti programımıza başvurmalıdırlar.

Manuel veya otomatik vites araç ehliyet kurs başvurusu ve konuyla ilgili diğer bütün sorularınız için bize web sitemizin iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.