Motosiklet Ehliyeti

2 tekerli motorlu araçları kullanabilmeniz için gerekenler

Motosiklet Ehliyeti Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Motosiklet kullanmak, getirdiği riskler dolayısıyla araca hakimiyetin en yüksek seviyede olmasını gerektirir. Tümer Sürücü Kursu motosiklet eğitimi konusunda uzman kadrosu ile hem sıfırdan başlayanlara hem de belirli bir tecrübe ile motosiklet kursumuza başvuran adaylara özel eğitimler vermektedir. Motosiklet ehliyeti fiyatları, hangi motor ehliyetinin size daha uygun olduğu, motor ehliyeti kaç yaşında alınabilir gibi sorularınızın cevaplarına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Ayrıca bütün sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Motosiklet ehliyeti fiyatları, talep edilen sürücü belgesi tipine (M, A1, A2, A) ve ek motosiklet özel ders hizmeti alınıp alınmadığına göre değişiklik göstermektedir. Motor ehliyeti kaç yaşında alınır sorusunu cevabı ise tamamen istenilen motor ehliyeti tipine bağlıdır.

Motor ehliyeti almak için gerekli en düşük yaş 16 iken, en yüksek gereksinim 24 yaş olmaktadır.

(0216) 399 86 85 – Detaylı bilgi için arayın

İletişim Formu – Sorularınızı bize yazın

Hangi Motosiklet Ehliyeti Sınıfını Tercih Etmelisiniz?

A Sınıf Ehliyet, motosiklet ehliyetleri arasında en kapsamlısı olurken M sınıf ehliyet, 16 yaşındaki adaylar tarafından alınabilen kapsamı en düşük ehliyet tipidir. Diğer motosiklet sürücü belgesi yaş gereksinimlerini açıklamalarında görebilirsiniz.

 

M Sınıf Motosiklet Ehliyeti

Motorlu bisiklet olarak tanımlanan MOPED’leri kullanmak için alınması gereken motor ehliyeti M sınıf sürücü belgesidir. Bu sınıf motor ehliyetini almak için gereken yaş 16’dır.

A1 Sınıf Motosiklet Ehliyeti

A1 Motor ehliyeti kaç yaşında alınır sorusunun cevabı 16 yaştır. A Sınıf ehliyetleri birbirlerinden ayıran unsur motosikletlerin gücüdür. En düşük güçteki (125 cc / 11 kw / 14 hp) motosikletler için A1 sınıf sürücü belgesi başvurusu yapmanız gerekir.

A2 Sınıfı Motosiklet Ehliyeti

600 cc motor gücünün altındaki motosikletler için alınması gereken sürücü belgesidir ve ehliyet başvurusu yapmak için gereken en düşük yaş 18’dir.

A Sınıfı Motosiklet Ehliyeti

En kapsamlı motosiklet ehliyeti A sınıfı sürücü belgesidir. A Sınıfı ehliyet sahipleri bütün motosikletleri kullanmaya ehil oldukları için alınması en güç ehliyet sınıfıdır. A Sınıfı motor ehliyeti almak için Tümer Sürücü Kursu’na başvuran adayların ya 24 yaşında olmaları, ya da 20 yaşında olup en az 2 yıllık A2 sınıfı araçlarda deneyim sahibi olmaları şartı aranmaktadır.

Motosiklet ehliyeti ile ilgili bütün sorularınız için bize iletişim formunu doldurarak veya 0(216) 399 86 85 telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.